Účinky a zkušenosti: Wobenzym je lék proti zánětum, otokům a poruchám imunity, který se ve světě používá přes 40 let. V České republice patří mezi registrované volně prodejné léky. K dispozici je v baleních Wobenzym 40, Wobenzym 200 a Wobenzym 800 tablet.
WOBENZYM obsahuje vhodně sestavenou kombinaci enzymů, které mají schopnost pozitivně ovlivňovat imunitu, tlumit záněty a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny.

Zkušenosti ukazují, že tyto enzymy urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky. Přispívají tak k lepšímu vstřebávání otoků a krevních výronů. Dále obsažený rutin normalizuje propustnost cévní stěny. WOBENZYM snižuje viskozitu (vazkost) krve a díky tomu zlepšuje krevní oběh v malých cévách.

Oblast použití WOBENZYMu

Alternativa lečebných postupů

 • Otoky po úrazech
 • Otoky způsobené poruchou odtoku mízy (lymfedémy)
 • Fibrocystická mastopatie

Podpůrná léčba

 • Některé pooperační stavy v chirurgii
 • Záněty povrchových žil
 • Stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou
 • Revmatoidní artritida
 • Revmatismus měkkých tkání
 • Artróza
 • Mnohočetná mozkomíšní skleróza
 • Chronické a opakujicícé se záněty v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.)
 • Jako podpůrná léčba při podávání antibiotik – WOBENZYM nenahrazuje léčbu anitibiotiky, ale zvyšuje jejich účinek

Sportovní lékařství

Výše uvedené léčebné indikace se ovšem vztahují i na sportovní úrazy, otoky a zánětlivé stavy vzniklé v důsledku sportovní činnosti.

[ad#respwhite]

Další informace

Cena WOBENZYM-u

Cena přípravku WOBENZYM je závislá na velkosti balení a způsobu prodeje: na internetových (on-line) lékárnách je zpravidla možno získat slevu. Orientační cena v on-line lékárnách je cca 200 Kč za balení Wobenzym 40 tablet, cca 850 Kč za balení Wobenzym 200 tablet a cca 2 600 Kč za balení Wobenzym 800 tablet (stav na podzim roku 2012). Výrazně nejlevnější Wobenzym je tak v balení 800 tablet.

Akce a speciální nabídky Wobenzymu

Vyplatí se sledovat aktuální nabídky a akce na Wobenzym a také on-line diskuzeh. Akce a nabídky jsou časté jak v kamenných lékárnách, tak i v internetových lékárnách. Nabídkové akce jsou bez diskuze časté hlavně podzimních měsících, kdy je i zvýšená poptávka po lécích na zvýšení imunity. V akci je často možno získat i publikaci Enzymy – stavební kameny života, ovšem zpravidla je k balení Wobenzym 800 tablet.

Složení, příbalový leták, dávkování Wobenzym-u pro dospělé a děti

Pro detailní složení Wobenzymu, doporučené dávkování, kontraindikace, dávkování dětem, dlouhodobé podávání si přečtěte příbalový leták, který je k dispozici na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL):
WOBENZYM – balení Wobenzym 40 tbl., balení Wobenzym 200 tbl., balení Wobenzym 800 tbl. Wobenzym má samostatnou webovou prezentaci na adrese www.wobenzym.cz.

Pozn.: Wobenzym jako nečeské slovo s komplikovaným pravopisem bývá často komoleno. Mezi nejčastější chybné tvary patří wobenzim, wobenzin, wobenzyn, vobenzim nebo vobenzym.