Vaginální (poševní) mykózy, označované také jako kvasinkové infekce nebo kandidózy, patří me nejčastější gynekologické obtíže u žen. Ohaduje se, že v České republice má tyto obtíže na 100 tisíc žen. Mezi nepříjemné vlastnosti patří, že se často opakují (recidivují). Infekce se může přenést na muže (sexuálního partnera), proto je třeba, aby se partner nechal také vyšetřit.

Příznaky vaginální mykózy:

  • svědění v oblasti pochvy
  • bílý, často tvarohovitý výtok
  • bolesti při močení
  • bolest při pohlavním styku

Léčba vaginálních mykóz

Pomoc zajišťují především léky proti mykózám – antimykoitika. Léky této skupiny jsou k dispozici jak volně prodejné, tak i na lékařský předpis.

Wobenzym a léčba poševních mykóz

Pro řadu pacientek se osvědčila pomocná léčba pomocí enzymoterapie – přípravkem Wobenzym. Účinek spočívá jednak v tlumení zánětu, jednak působí příznivě na zvýšení imunity, která má pozitivní efekt v boji proti zánětům.

Dávkování Wobenzymu a zkušenosti z klinických testů:
Klinické testy byly provedené na skupině 62 žen, které trpěly opakovanými mykózami a které byly léčeny antimykoitiky. Při dávkování 2 x 8 tablet Wobenzymu denně po dobu 10 týdnů došlo ke zlepšení u všech pacientek. Dokonce u 39 z nich ve sledovaném období 12 měsíců po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem nedošlo vůbec k opakování obtíží.

Prevence vaginálních mykóz

Omezte koupání, nepobývejte dlouvo ve vodě (platí jak vanu, tak i pro bazény a samozřejmě to platí pro přírodní vodu. Nenechávejte na sobě mokré plavky a co nejdříve se důkladně osušte. Nedoporučuje se ani těsné oblečení, tanga, pomoci může i omezení sacharidů (uhlohydrátů) ve stravě. Dále se doporučují vaginální gely a další přípravky, které obnovují správné poševní prostředí. Vaginální postředí může narušit i sperma, proto se doporučuje používat kondom.

[ad#respwhite]

Další informace, příbalový leták Wobenzym

Pro doporučené dávkování, kontraindikace, dávkování dětem, dlouhodobé podávání si přečtěte příbalový leták, který je k dispozici na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL):
WOBENZYM – Příbalový leták Wobenzym