APO-Curenzym je komplexní enzymatický doplněk stravy, který využívá synergického působení enzymů rostlinného původu. Jedná se o produkt vyráběný kanadskou firmou Apotex, která se jinak specializuje na výrobu generických léků.

Složení APO Curenzymu

APO Curenzym obsahuje vhodně sestavenou kombinaci enzymů pouze rostlinného původu, která je doplněna rostlinným glykosidem rutin. APO Curenzym tedy neobsahuje enzymy vyrobené z živočišných zdrojů. Nehrozí proto rizika známá v souvislosti s živočišnými bílkovinami, a je tak vhodný i pro vegetariány a pro osoby s alergií na látky živočišného původu. Enzymy jsou před poškozením v kyselém prostředí žaludku chráněny enterosolventním obalem kapsle, který se rozpouští až ve střevě.

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní v těle funkci biokatalyzátorů, umožňují a regulují biochemické procesy v organismu nemohly probíhat. Blahodárné účinky rostlin, které enzymy obsahují (bromelain obsažený ve zralých plodech ananasu nebo papain v nezralé papáje), byly domorodým kmenům dlouho známy. V současnosti je známo několik tisíc enzymů.

Použití APO Curenzymu

V případě APO Curenzymu se jedná o doplněk stravy, proto ze zákona není možné uvádět jakákoli zdravotní tvrzení, která se vztahují k účinku tohoto výrobku. Nicméně v obecné rovině se některým enzymům, které výrobek obsahuje, přisuzuje určitý terapeutický efekt, více informací lze najít na samostatném webu, který se týká využití enzymů v léčbě.

APO Curenzym 60 cps příbalový leták

Cena APO Curenzym-u

Cena výrobku APO Curenzym je závislá na velkosti balení a způsobu prodeje: na internetových (on-line) lékárnách je zpravidla možno získat slevu. Orientační cena v on-line lékárnách je cca 420 Kč za balení APO Curenzym 60 tablet, cca 790 Kč za balení APO Curenzym 120 tablet a 1340 Kč za balení 220 tablet (stav v polovině roku 2012).

APO Curenzym – akce a speciální nabídky: Vyplatí se sledovat aktuální nabídky a akce na APO Curenzym a diskuse na v online aukcích (bazarech). Akce a nabídky jsou časté jak v kamenných lékárnách, tak i v on-line lékárnách. Nabídkové akce jsou bez diskuse časté hlavně podzimních měsících, kdy je i zvýšená poptávka po lécích na zvýšení imunity. Na trhu bylo i větší balení doplněné dárkem – skleněným šperkem Swarowski.

[ad#respwhite]

Složení, dávkování APO Curenzym-u

Složení: jedna kapsle obsahuje: standardizovaný bromelain (Ananas comosus) 150 mg (22 500 PU), standardizovaný papain (Canica papaya) 150 mg (27 000 PU), standardizovný Pankreatin Analog 4x (alternativa pankreatických enzymů získaná z mikroorganismů a hub) 100 mg (10 000 USP), rutin (Sophora japonica) 50 mg, standardizováná peptidáza 25 mg (600 HUT), standardizovaná proteáza 25 mg (6 250 HUT), maltodextrin, lakóza, triglyceridy 3 mg. Kapsle je složena z hypromelózy a vody.
Dávkování: Dospělí užívají 2 x denně 1 kapsli. U intenzivní kúry lze užívat 3 x denně 2 kapsle. Děti od 3 do 10 let – 2 kapsle denně ve dvou dávkách, od 10 do 15 let – 2 – 5 kapslí ve dvou až 3 denních dávkách. Děti od 15 let – 2 – 6 kapslí ve dvou až 3 denních dávkách. Doporučujeme užívat asi 30 minut před jídlem a zapít dostatečným množstvím tekutiny. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

APO Curenzym activ+

Doplněk stravy APO Curenzym activ+ je enzymatický přípravek nové generace, který obsahuje kromě osvědčených enzymů BROMELAIN a PAPAIN i jeden z nejmodernějších enzymů – NATTOKINÁZU.

Složení: jedna kapsle obsahuje: 220 mg standardizovaný PANCREATIN ANALOG NEW, maltodextrin, 80 mg standardizovaný BROMELAIN, 60 mg rutin, 45 mg standardizovaný PAPAIN, 10 mg standarizovaná NATTOKINÁSA, dextróza, magnesium stearát.

APO Curenzym activ+ je vhodné užívat jako doplněk stravy: po úrazech a operacích, při zvýšené námaze a pro podporu imunity.

APO Curenzym activ+ 60 cps příbalový leták